Що таке RFCC, і для чого вона потрібна?
- Що таке RFCC, і для чого вона потрібна?
- Основні можливості та переваги RFCC
- Висновки
- Часті запитання
Якщо у вашому автомобілі немає штатної камери переднього чи заднього огляду, ви, мабуть, задумувались над тим, чи варто придбати нештатну. Обрати та купити камеру доволі легко, а от зі встановленням та керуванням можуть виникнути проблеми. У деяких авто потрібно різати проводку, в інших - використовувати додаткове устаткування та витрачати години свого часу, щоб з усім розібратись. Забудьте про складнощі, адже тепер у вас є система керування камерами RFCC! Що ж це за пристрій, що він робить, і чому саме він? Відповіді на ці та інші запитання, а також більше інформації про рішення далі у нашій статті.
1. Що таке RFCC, і для чого вона потрібна?
Система керування камерами дозволяє під’єднати камеру заднього та переднього виду та керувати ними, використовуючи штатні кнопки на кермі. RFCC вирізняється простим встановленням, неймовірно легким та інтуїтивним управлінням, а також зручністю та практичністю у застосуванні. Ви не ризикуєте втратити гарантію на авто, оскільки у процесі встановлення вам не потрібно різати проводку автомобіля. Приємна перевага RFCC у тому, що ви зможете встановити як штатну, так і нештатну камеру у своєму автомобілі, а усі штатні функції працюватимуть як і раніше.
У свою чергу, камери переднього та заднього виду встановлюються задля контролювання простору позаду та спереду автомобіля. Пропонуємо переглянути відео:
Ви не ризикуєте втратити гарантію на авто, оскільки у процесі встановлення вам не потрібно різати проводку автомобіля. Приємна перевага RFCC у тому, що ви зможете встановити як штатну, так і нештатну камеру у своєму автомобілі, а усі штатні функції працюватимуть як і раніше.
Камера переднього виду
Камера заднього виду
За допомогою RFCC встановлення камер у вашому автомобілі стане надзвичайно швидким та простим, а керування ними приноситиме лише задоволення. Цей пристрій дозволить вам керувати зображенням зі встановлених камер, не відриваючись від дороги, адже для цього можна використовувати кнопки на кермі або запрограмований алгоритм.
Тепер ви знаєте, що таке система керування камерами та для чого вона потрібна. Отож, розглянемо основні можливості RFCC.
Цей пристрій дозволить вам керувати зображенням зі встановлених камер, не відриваючись від дороги, адже для цього можна використовувати кнопки на кермі або запрограмований алгоритм.
2. Основні можливості та переваги RFCC
Передусім, система керування камерами надзвичайно просто встановлюється за принципом Plug&Play. Все, що потрібно зробити - під’єднати кабелі до RFCC та до відповідних роз’ємів на головному пристрої вашого автомобіля. Таким чином ви не ризикуєте втратити гарантію на автомобіль та зекономите дорогоцінний час. Детальніші інструкції зі встановлення пристрою ви знайдете на сторінці товару у розділі “Інструкції”. Пропонуємо переглянути відео про RFCC:
По-друге, ви можете просто та без зайвих клопотів встановити камеру переднього та заднього виду у вашому автомобілі та керувати виведеним зображенням, використовуючи штатні кнопки на кермі. Система керування камерами спрощує встановлення - ви лише вставляєте кабелі у відповідні роз’єми. Зручно, чи не так?
Увага! Підтримуються лише камери у форматі NTSC.
Увага! Додатково встановлена камера заднього ходу (якщо штатну камеру заднього виду не було встановлено виробником) має отримувати живлення постійно від лінії АСС (перший поворот ключа), інакше вхід для цієї камери не буде активним. Залежно від типу камери, а саме напруги, від якої камера працює, можна буде використовувати вихідну напругу +6 В, яку видає монітор (дивіться схему під'єднання). Якщо камера вимагає для живлення понад 6 В, під'єднайте живлення камери до лінії АСС.Увага! Щоб дотримуватися встановлених алгоритмів роботи, необхідно подавати живлення на камеру переднього ходу тільки від RFCC.
По-третє, у системи RFCC є два режими керування камерами: автоматичний та ручний. Перші моделі RFCC, до прикладу, пропонують такі режими:
- Автоматичний режим: зображення з камери переднього виду буде автоматично показуватися на моніторі протягом 30 секунд після перемикання з передачі заднього ходу на передачу переднього ходу, або поки автомобіль не досягне швидкості понад 20 км/год.
- Ручний режим: зображення з камер переднього або заднього виду можна активувати в будь-який час за допомогою кнопок "MODE", "SEEK +", "SEEK-" на кермі.
У порівнянні з першими версіями, у RFCC 2.0 змінено автоматичний режим, а ручний залишається незмінним:
- Автоматичний режим: зображення з камери переднього виду буде автоматично відтворюватися на моніторі протягом 20/40 секунд після перемикання з передачі заднього ходу на передачу переднього ходу, або поки автомобіль не досягне швидкості понад 20 км/год.
Отже, ви отримуєте два способи керування камерами: або за допомогою автоматизованого алгоритму, або вручну, використовуючи штатні кнопки на кермі.
По-четверте, RFCC 2.0 дозволяє змінювати налаштування контролера та оновлювати прошивку дистанційно, використовуючи DIP-перемикач. Він виглядає ось так:
За допомогою перемикачів (1-8) ви можете змінювати такі налаштування:
DIP #1 | Встановлення часової затримки для камери переднього ходу. Ви можете обрати між інтервалом у 40 та 20 секунд |
---|---|
DIP #2 | Увімкнення або вимкнення таймеру затримки для камери переднього ходу. Тобто, якщо ви вимкнете таймер, передня камера буде вимикатися тільки після того, як ви досягнете швидкості понад 20 км/год |
DIP #3 | Відповідає за тип активації камери заднього та переднього виду. Наразі, ви можете експериментально вибрати тип активації. Інженери GermesLab працюють над автоматизацією цього процесу, щоб надалі не було потрібно проводити це налаштування. |
DIP #4, 5, 7, 8 | Наразі не використовується, зарезервовано для майбутнього функціоналу |
DIP #6 | Відповідає за переведення пристрою в режим оновлення* |
*Перемкнувши DIP #6 в положення ON та під'єднавши через USB-кабель до звичайного PC, пристрій розпізнається як звичайний USB-накопичувач. Для оновлення потрібно видалити стару прошивку з накопичувача та скопіювати на нього нову. Готово, прошивка оновлена. Таким чином ми можемо віддалено оновлювати функціонал чи виправляти помилки, які прокралися через наші системи перевірки продукції.
3. Висновки
Підсумовуючи усе вищесказане, представляємо вам компактну таблицю з основними можливостями системи керування камерами. Оцінивши усі переваги RFCC, ви зможете обрати потрібну вам версію.
Під’єднання | просте (Plug&Play) |
Під’єднання камери заднього виду | ✔ |
Під’єднання камери переднього виду | ✔ |
Керування штатними кнопками | ✔ |
Оновлення прошивки віддалено | ✔ |
Налаштування таймеру затримки | лише у RFCC 2.0 |
Ризик втратити гарантію на авто | ❌ |
Втрата штатних функцій | усі функції працюватимуть як і до під’єднання |
Сумісність | Toyota, Mazda, Lexus, Peugeot, Citroen, Scion Bespoke* |
*Увага! Будь ласка, звіртеся з таблицею сумісності на сторінці товару перед купівлею. Впевніться, що марка вашого авто, рік випуску та головний пристрій відповідають вимогам. Якщо ви не впевнені, чи обрана вами система підійде вашому автомобілю, зверніться до нас через чат або пошту support@carsolutions.com.ua.
4. Часті запитання
Чи можу я використовувати систему керування камерами та відеоінтерфейс чи відеокабель одночасно?
На жаль, одночасно з RFCC ви не зможете використовувати відеоінтерфейс, але зможете використовувати відеокабель.
Чи перестануть працювати штатні функції після встановлення RFCC?
RFCC не впливає на роботу штатних функцій. Тому усі штатні функції працюватимуть як і до встановлення пристрою.
Чи працюватиме RFCC зі штатною камерою заднього виду?
Так, RFCC працюватиме зі штатною камеру заднього виду.
Я можу використовувати сенсорне скло для керування RFCC?
На жаль, сенсорне скло не використовується для керування RFCC. Ви можете вибрати між управлінням штатними кнопками на кермі чи з допомогою автоматизованого алгоритму.
Чи сумісна RFCC з моїм авто?
RFCC має кілька модифікацій: RFCC TTG1, RFCC TTG2, RFCC TTG3, RFCC AYGO, RFCC GEN 5. Детальна інформація про сумісність знаходиться на відповідних сторінках товарів, у розділі “Сумісність”. Також ви можете запитати наших менеджерів з продажу. Для цього потрібно надати детальну інформацію про ваше авто та фото штатного головного пристрою.
У моєму авто встановлено штатний головний пристрій зі списку сумісності, але нема камери заднього виду. Чи зможу я під'єднати камеру заднього та переднього виду за допомогою RFCC?
Так, це можливо. В результаті ви отримаєте камеру заднього та переднього виду, які будуть працювати як штатне обладнання.
Я хочу встановити тільки камеру заднього виду. Чи можна для цього використати RFCC?
Якщо вам потрібна тільки камера заднього виду зі звичайним функціоналом (а саме ввімкнення камери при включенні заднього ходу), вам підійде простіше та дешевше рішення, а саме кабель для під’єднання камер. Підібрати кабель для камери заднього виду. Якщо ж ви хочете керувати під’єднаною камерою заднього ходу, вмикати зображення саме тоді, коли ви захочете, тоді вам потрібен RFCC.
Чи пошкодиться штатна проводка під час встановлення RFCC?
Під’єднання RFCC відбувається за принципом Plug and Play. Якщо спеціаліст зі встановлення буде дотримуватися наших рекомендацій та схеми підключення, жоден дріт у вашому автомобілі не постраждає.
Чи зможу я сам встановити RFCC?
Встановлення RFCC – не складний процес. Складніший сам процес розбирання автомобіля. Тобто потрібно демонтувати штатний головний пристрій та оцінити місце встановлення RFCC. Далі потрібно якісно прокласти проводку передньої камери або навіть і задньої, якщо її нема. Щоб якісно та правильно розібрати автомобіль вам потрібно володіти певним рівнем навичок та озброїтись спеціальним інструментом. Якщо ви впевнені в собі – ви можете це зробити. Якщо ви не впевнені, тоді краще звернутися до професіоналів.
Що таке автоматичний та ручний режим роботи RFCC?
Автоматичний режим роботи RFCC – це режим, у якому не потрібно втручання користувача. При включенні заднього ходу автоматично вмикається камера заднього ходу. При увімкненні режиму DRIVE автоматично вмикається камера переднього ходу. Після досягнення швидкості 20 км/год або через 30 секунд камера автоматично вимикається.
Ручний режим роботи RFCC – це режим, у якому користувач може увімкнути камеру переднього або заднього виду потрібний для нього час. Навіть якщо ви рухаєтесь вперед зі швидкістю понад 20 км/год, ви можете вмикати камери заднього та переднього виду. Будь ласка, дотримуйтесь правил дорожнього руху та будьте уважні за кермом.
При під’єднанні RFCC з камерою переднього виду перестала працювати штатна камера заднього виду, та не працює під’єднана камера переднього ходу.
Для початку, спробуйте відключити акумулятор в автомобілі. Тобто, відкрутіть та зніміть мінусову клему з акумулятора на 2-3 хвилини. Потім прикрутіть клему назад та перевірте роботу RFCC.
Якщо це не допомогло, перевірте у свого постачальника камер, чи камери, які ви під’єднали, працюють у форматі NTSC. Також перевірте, чи правильно проведене під’єднання RFCC, чи не пошкоджена проводка. Якщо це не допомогло, зверніться в службу технічної підтримки.
Я під’єднав камеру переднього ходу за допомогою RFCC, але через деякий час вона перестала працювати. При цьому камера заднього виду працює. При перемиканні на камеру переднього ходу показується чорний екран.
Перевірте під’єднання камери переднього виду – проводку, чи вона ціла, чи нема пошкоджень. Перевірте, чи RFCC видає живлення для камери переднього виду. Якщо на попередніх етапах все гаразд, скоріш за все, камера переднього виду вийшла з ладу, і її потрібно замінити.
Я під’єднав камеру переднього виду за допомогою RFCC. Через деякий час камери заднього та переднього виду перестали працювати. При спробі ручного перемикання система ніяк не реагує, навіть не показує чорний екран.
Для початку потрібно з’ясувати, чи камера заднього виду штатна, чи ви встановлювали нештатну разом із RFCC. Якщо це штатна камера заднього виду – від’єднайте RFCC повністю (разом із проводкою) і під'єднайте штатну проводку до штатного головного пристрою, як це було до встановлення RFCC. Якщо штатна камера і далі не працює – потрібно замінити камеру (наприклад, у неї могла попасти волога чи пил), і тоді все почне працювати. Якщо штатна камера почне працювати, уважно перевірте, чи проводка RFCC не пошкоджена. Якщо все гаразд, зверніться у службу технічної підтримки.
Ну що ж, тепер ви знаєте усе про систему керування камерами RFCC і навіть трошки більше. Обирайте свою версію та насолоджуйтесь усіма перевагами прямо зараз!