Автонавігатори VS навігаційні блоки
У наші дні GPS-навігація – не лише вибір оптимального маршруту та відповідь на питання "куди далі повертати?". Сьогодні навігаційний блок може перетворити ваш автомобіль на офіс на колесах – з інтернетом, можливістю роботи з документами, перегляду фотографій чи фільмів, і навіть з вбудованими іграми.
Але краще по черзі: що ж таке навігаційний блок, для чого він потрібен і чим відрізняється від простих автонавігаторів? Ми цілком впевнені, що наші клієнти вже давно не ставлять таких питань ні собі, ні нам, однак припускаємо, що наш огляд може виявитися корисний тим, хто лише починає орієнтуватися в автоелектроніці і розмірковує, як обладнати улюблений автомобіль зручною автонавігацією.
Отже, навігаційний блок під’єднується до штатного або додаткового монітора, яким ваш автомобіль вже обладнаний і до якого ви так звикли. Навіть якщо у вас є штатна навігація, то її недостатньо, а про локалізовані карти потрібної вам місцевості на зручній вам мові і згадки немає. Якщо ж ви встановите навігаційний блок, то зможете використовувати практично будь-яке навігаційне програмне забезпечення і карти. До слова, навігаційні блоки виробництва Car Solutions ми вже комплектуємо ліцензійною картою Навітел Співдружність.
Гадаємо, нікому не треба пояснювати, що таке навігатор, адже до цього пристрою давно звикли не лише автомобілісти, але й спортсмени та туристи.
Якщо ви поставите нам питання: "Чому я повинен купувати навігаційний блок, а не простий автонавігатор?", ми відповімо так:
- По-перше, ви нікому нічого не винні :)
- По-друге, навіщо вам додатковий пристрій на панелі пристроїв або вітровому склі, якщо у вас вже є монітор? Не кажучи вже про те, що не у всіх автомобілях його можна розмістити так, щоб він не закривав огляд.
- По-третє, згадайте про проводи від навігатора, які заважають і плутаються.
- Ну і нарешті, блок GPS – це не лише навігація, а ще багато різних корисних і цікавих функцій. Докладніше про них:
Додаткові можливості навігаційних блоків
Під’єднання до мережі Інтернет |
Під'єднання проводиться за допомогою 3G-модема або ж USB Wi- Fi-адаптера. При цьому ви отримуєте повноцінний вихід в Інтернет, можливість працювати в інтернеті або ж переглядати свою пошту. Якщо блок працює на Android, то можна завантажувати різноманітні додатки і віджети з Google Play.
Дуже корисною для жителів мегаполісів і просто великих міст буде можливість під’єднання сервісу відображення заторів у режимі онлайн.
Під'єднання додаткових пристроїв |
Навігаційні блоки обладнані одним або декількома USB-портами, до яких ви можете під’єднати вищезгадані 3G-модем, Wi-Fi- адаптер, приймач від бездротової мишки або клавіатури для зручності керування, флешки і навіть HDD (іноді може знадобитися додаткове джерело живлення).
Деякі блоки обладнані відеовходом, наприклад, для під’єднання камери заднього виду.
Встановлення додаткових програм |
Ця функція діє для блоків, що використовують ОС Android. Можна також завантажити сумісні застосунки та віджети з Google Play.
Сенсорне керування |
Якщо у вас штатний сенсорний монітор, то керувати під’єднаним блоком ви зможете на сенсорному екрані. Якщо ж ваш монітор не обладнаний таким дисплеєм, вам допоможуть додаткові сенсорні панелі. Для під’єднання панелей вам також знадобиться USB-контроллер або 4- контактний кабель (залежно від навігаційного блока).
Мультимедійні функції |
У навігаційних блоків є вбудовані відео- та аудіоплеєри, а також програми для перегляду зображень. Отже ви можете легко дивитися фільм або ж слухати музику із SD-карти чи флешки. Блоки також мають текстовий редактор для перегляду документів, а в деяких випадках, і для створення документів. Не забули розробники і про ігри, які допоможуть весело провести час в очікуванні або в заторі.
Під’єднання до штатної антени |
Якщо ваш автомобіль обладнаний штатною GPS-антеною, то використовуючи невеликий перехідник, ви можете під’єднати до неї ваш навігаційний блок.
Приклад під’єднання і роботи навігаційних блоків
Як обрати відповідний навігаційний блок
До якого монітора під’єднувати |
Спершу вам треба визначитися, чи ви будете під’єднувати блок до штатного або ж додатково
встановленого монітора. Якщо у вас
заводський монітор, обирайте модулі,
призначені для штатних моніторів. Найімовірніше, для під’єднання вам також знадобиться автомобільний відеоінтерфейс,
який треба підбирати конкретно під ваш автомобіль. Що таке відеоінтерфейс, і як правильно його вибирати.
Якщо ж у вас додатково встановлена магнітола, то вам необхідно вибрати модулі для мультимедійних ресиверів і додатково придбати кабель для під’єднання саме до вашого головного пристрою.
Ми також пропонуємо навігаційні системи, спеціально розроблені для Toyota/Lexus, Mazda і Subaru.
Системні дані |
Більшість навігаційних блоків працює на операційних системах WIN CE або Android. Це вже окреслює коло навігаційних ПО, з якими буде працювати блок, а також можливість встановлення додаткових програм. Навігаційні блоки обладнані різними процесорами і модулями пам'яті, від яких залежить швидкість дії і зручність використання пристрою.
Функції |
Обираючи, також орієнтуйтеся на перераховані вище функції навігаційного блока, які вам необхідні. Подумайте, чи потрібен вам, наприклад, інтернет, або ж ви будете користуватися лише функцією навігації.
Докладніше про відмінності між навігаційними блоками, представленими в нашому інтернет-магазині, читайте у нашому наступному огляді. |
І що ж з цього всього випливає? Якщо у вас в автомобілі вже є монітор, чи то штатний головний пристрій чи додатково встановлена магнітола, варто все-таки придбати навігаційний блок з тим набором функцій, який вам сподобається. Зручна навігація і сенсорне керування варті того, не кажучи вже про додаткові функції.
Якщо ж ваша ластівка не обладнана монітором, то автонавігатор теж чудово впорається з завданням – покаже вам дорогу.